Fazuľová krémová polievka

17.10.2013 17:05

Pôvodne to mala byť fazuľová polievka, ktorú robím tak často, ako sa dá. Ale keďže máme doma nový orbitrek (nový = vytiahnutý z pivnice:) na ktorom som sa hecla a cvičila čo to dá, na fazuľku som akosi pozabudla J Inšpirácia na krém prišla, keď som nadvihla pokrievku. Biela fazuľka krásne rozvarená, zelenina – mrkva a zeler tak akurát, lebo tú som pridala neskôr. Nič lepšie nemôže byť, perfektná dávka rastlinných proteínov a minerálov. Nepotrebujete vôbec nič na zahustenie, vodou si regulujete hustotu polievky, ja som z nej mala takmer kašu, ale taká mi chutí najviac. Ak chcete redšiu, prilejte horúcu vodu. Lepšie sa vám fazuľa uvarí ak ju na noc namočíte do vody. Jednoduchá a super výživná polievka ja sychravú jeseň.

 

INGREDIENCIE:

1 miska bielej fazule vopred namočenej

1 väčšia mrkva

½ zeleru

soľ, mleté čierne korenie na dochutenie

 

POSTUP:

 

Namočenú fazuľu varíme v neosolenej vode asi 30 minút. Po tomto čase pridáme nakrájanú mrkvu a zeler, posolíme a varíme ešte ďalších 20 minút. 

Podľa potreby prilejeme vodu, ak sa príliš veľa vyvarí. Keď je zelenina aj fazuľa úplne uvarená rozmixujeme ponorným mixérom. Hotovo!