Ako začať variť zdravo?

17.11.2012 21:21

Ani vás už nebaví prebíjať sa internetom, kuchárskymi knihami a hľadať recepty na zdravé jedlá, no po prečítaní zistíte, že až také zdravé vonkoncom nie sú?

Hľadala som aj ja. A nestíhala som sa čudovať čo dokážu ľudia označiť ako zdravé jedlo.

Koláč z bielej múky, 250 g margarínu, 300 g cukru a 50 g ovsenných vločiek nie je zdravé jedlo. V žiadnom prípade NIE JE!

Začiatky sú ťažké. Aj začať zdravo variť (a pre môjho chlapa!) bolo ťažké. Veľmi ťažké :) Ale keď spolu komunikujete, keď sa rozprávate o tom, čo je pre vás dobré, a čo nie, keď netlačíte na pílu (teraz sa musí smiať, lebo ja som tlačila zo začiatku veľmi:) ) hlavne keď to spravíte žensky rafinovane - keď mu navaríte zdravé jedlo a pritom o tom ani nevie :) keď spravíte na nedeľný obed namiesto rezňa v trojobale rezeň na prírodno, alebo grilovaný karfiol namiesto toho vyprážaného, keď spravíte deťom namiesto (až podozrivo) farebného pudingu kus kus s ovocím, či pšenový koláčik, keď nahradíte bielu múku celozrnnou špaldovou, keď skúsite pripraviť špecialitku z tofu, či rizoto s hubami, namiesto rizota s mäsom...

P.S.: Nedávno som mu položila pod nos práve ten pšenový koláčik. Vyzeral ako z časopisu a s hviezdičkou od Michelina (snažila som sa:) ) a vtedy mi povedal, že ten koláčik vyzerá sexi :) ...

Musí! Jedlá musia vyzerať dokonalo. A musia tak aj chutiť. Potom máte aj z toho najjednoduchšieho zážitok. Aj z hrachovej kaše. A o tom to je.

Aj mne trvalo dlho, kým som sa zorientovala. Stálo ma to kopu času, trochu prešľapov, veľa študovania, prečítaných kníh od medicínsky vzdelaných ľudí, lekárov, pediatrov, profesorov toxikológie ale aj "zaručených informácií" z diskuskných fór, kde prispievajú ľudia, ktorí vonkoncom nemajú dostatok informácií, a už vôbec nie lekársky podložených. Nenechajte sa nimi vystrašiť!

Dá sa to! Len musíte vedieť ako a hlavne CHCIEŤ.